Akcesoria stolarskie i ich zastosowanie

Akcesoria stolarskie i ich zastosowanie


Jedną z ważniejszych profesji w dzisiejszych czasach są prace stolarskie. Dzięki nim możemy cieszyć się posiadaniem różnego rodzaju wyrobów drewnianych oraz wykonanych z podobnych do drewna materiałów. Oczywiście do ich tworzenia potrzebne są różnego typu akcesoria stolarskie.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na akcesoria meblowe. Jak sama nazwa wskazuje pomagają one przy produkcji mebli. Istnieje wiele ich rodzajów i przedstawienie wszystkich wystarczyłoby do zapełnienia sporej wielkości książki. Poniżej przedstawionych jest kilka przykładów. Najpopularniejsze akcesoria meblowe to różnego typu zawiasy, uchwyty, prowadnice do szuflad, a także wiertła, czy też kleje umożliwiające składanie mebli. Te oraz wiele innych akcesoriów meblowych można znaleźć w naszej ofercie.

Jeśli mówimy już o meblach, to nie zapominajmy o płytach meblowych, z których składane są później gotowe szafki, stoły itp. Wykonywane są one zazwyczaj ze sprasowanych cząstek drewna połączonych ze sobą za pomocą żywicy.

Ważne są również blaty kuchenne. Są one podobne do innych płyt drewnianych z tym że posiadają jedną ważną cechę, jaką jest odporność na wysokie temperatury, z którymi mogą zetknąć się każdego dnia w kuchni.