Krata pomostowa

Wiele osób z pewnością zastanawia się do czego wykorzystywane są karty pomostowe, i dlaczego mają tak duże znaczenie? Otóż kraty pomostowe są wykorzystywane do budowania pomostów miejskich, jak również w przemyśle. Są bezpieczne, zazwyczaj dostępne w wersji ocynkowanej, antypoślizgowe, produkowane z różnej szerokości oczek. Krata pomostowa zgrzewana produkowana jest z płaskowników nośnych o grubości  2 – 5 mm, natomiast o wysokości 25 – 70 mm.

krata

Płaskowniki nośne są połączone ze sobą innymi elementami, jakimi są pręty żłobione głównie o średnicy 6 mm. Na rynku powstało do tej pory wiele firm zajmujących się produkcja krat pomostowych sprzedawanych w kraju, oraz poza jego granicami. Handel kratami pomostowymi rozwija się bardzo prężnie. Dlatego też są to elementy tak często wykorzystywane do budowania szybkich i niezbędnych konstrukcji metalowych. Typowa wielkość oczka kraty zgrzewanej wynosi 34 na 38 mm. Jest to standardowa wielkość, która ma największe zastosowanie w przemyśle oraz w budownictwie.

Oprócz standardowych krat pomostowych, mamy również do dyspozycji stopnie schodowe wyprodukowane na podobnej zasadzie co kraty zgrzewane. Mamy również wycieraczki pod drzwi wykonane z krat i prętów oraz podnośniki do krat. Cały asortyment jest możliwy do obejrzenia w galeriach zdjęć stworzonych na potrzeby klientów umieszczonych na stronie głównej firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą artykułów metalowych, siatek, drutów, krat, oraz lin. Na zdjęciach można zobaczyć mniej więcej, jak wygląda produkt tj. siatki zgrzewane, a dzięki opisowi produktowemu można zapoznać się, z jego zastosowaniem i wielkością oraz grubością materiału, z jakiego został wyprodukowany. Producenci chronią kraty pomostowe przez zniszczeniem, a mianowicie korozją warstwą cynku, który jest nakładany w sposób cynkowania ogniowego. Dzięki temu wszystkie elementy ocynkowane mogą posłużyć przez długie lata. Budowa pomostów z gotowych elementów jest dość prosta, szczególnie jeśli cała konstrukcja jest przygotowywana wcześniej przez producenta. Zazwyczaj wystarczy owe elementy połączyć specjalnymi śrubami.