Płyty stolarskie i ich zastosowanie

Płyty stolarskie i ich zastosowanie


Stolarze w XXI wieku do tworzenia swoich wyrobów wykorzystują różnego typu płyty, które spełniają różne zadania. Warto zwrócić uwagę na nie, ponieważ dla osób nie zaznajomionych z tematem wszystkie płyty są takie same, jednak w rzeczywistości tak nie jest.

W pierwszej kolejności zajmijmy się blatami kuchennymi. Są to bardzo trwałe płyty wykorzystywane do produkcji stołów oraz szafek kuchennych. Ich cechą charakterystyczną jest wytrzymałość na ciepło, z którym w kuchni mają styczność prawie codziennie. Warto więc zastanowić się nad zakupem wysokiej jakości blatów. Powinny one również być odporne na działanie środków czyszczących używanych często w kuchni.

Oczywiście oprócz blatów kuchennych można spotkać wiele rodzajów oraz rozmiarów płyt wykonanych ze sprasowanych włókien drzewnych połączonych ze sobą za pomocą żywicy oraz innych materiałów naturalnych. Płyty tego typu używane są do tworzenia szafek, paneli ściennych oraz podłogowych.

Wiele nowoczesnych i trwałych płyt można zakupić w naszej firmie. Posiadamy wysokiej jakości produkty, które są nowe w branży stolarskiej.