Rola płyt drewnianych w stolarstwie

Rola płyt drewnianych w stolarstwie

Stolarstwo nie jest w dzisiejszych czasach już tylko rzemiosłem. Można je również traktować jako pewną formę sztuki. Wyroby tworzone przez stolarzy są naprawdę bardzo piękne i wygodne. Zaliczają się do nich przede wszystkim różnego rodzaju meble. W procesie tworzenia wyrobów stolarskich bardzo istotną rolę odgrywają płyty wykonane z drewna.

Wielu rzemieślników stosuje surowe płyty wiórowe. Są one wykonane z trzech warstw tworzywa drzewnego, które powstało po sprasowaniu cząstek drewnianych. Spoiwem w tym wypadku są różnego rodzaju żywice. Płyty takie pomagają w tworzeniu mebli. Spełniają również funkcje wykładzinowe i izolacyjne.

Innym ciekawym elementem są płyty MDF powstałe w wyniku prasowania włókien drzewnych. Materiały tego typu można w prosty sposób obrabiać skrawaniem. Służą one do produkcji paneli ściennych, podłogowych, listew ozdobnych, a nawet drzwi. Wielu stolarzy chwali sobie te płyty.

Nie zapominajmy również o blatach kuchennych. Są to również płyty wykorzystywane przez stolarzy. Ich cechą charakterystyczną jest odporność na wysokie temperatury, z którymi mogą się zetknąć w kuchni prawie codziennie.

Powyższe elementy stolarskie są niezwykle interesujące. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się ich dostarczaniem.